Petak , 22 Septembar 2017
Početna / SPORT / Veliki preokret Nerazzurra: Inter nanio prvi poraz Juventusu ove sezone

Veliki preokret Nerazzurra: Inter nanio prvi poraz Juventusu ove sezone

Inter je na “Giuseppe Meazzi” nanio prvi poraz Juventusu ove sezone. Nerazzurri su slavili sa 2:1 nakon velikog preokreta.

Veliki derbi četvrtog kola Serie A protekao je u gruboj igi, a nakon prvih 45 minuta mreže su mirovale. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Icardi u 34. minuti, no pogodio je stativu Buffonovog gola.

Nakon više od sat vremena igre, tačnije u 64. minuti Candreva je poušao dovesti Inter u vodstvo, no njegov šut je otišao pored stative.

Samo dvije minute kasnije taj promašaj je kažnjen, a bočni igrači Stare dame su zaslužni za vodstvo gostiju. Alex Sandro je asistirao Lichtsteineru, a Švicarac pogađa Handanovićevu mrežu za 0:1.

Radost ekipe iz Torina je trajala samo dvije minute. Nakon kornera kapiten Intera Icardi pogađa Buffonovu mrežu za 1:1.

Samo minutu kasnije Frank de Boer je u igru ubacio Perišića, što će ispostaviti kao pun pogodak. Hrvatski reprezentativac je matirao Buffona na Icardijev centaršut u 78. minuti za veliku pobjedu Nerazzurra.

Priliku za izjednačenje imao je Miralem Pjanić u 83. minuti. Naš reprezentativac, koji je odigrao čitav meč, je iz slobodnog udarca dobro šutirao, ali je lopta otišla preko gola i Inter je osvojio tri boda.

Provjeri

Mainz slavio u Augsburgu i upisao prva tri boda u sezoni

U pretposljednjoj utakmici trećeg kola Bundeslige Mainz je sa 3:1 savladao Augsburg u gostima. ...